ویزای تحصیلی کشور سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

روش تحصیلی:

  

آیا با تحصیل در کشور سوئد می توانیم اقامت کشور سوئد را دریافت کنیم؟

   برای دریافت ویزای تحصیلی شما باید:

 1. حداقل مدرک دیپلم داشته باشید و توجه داشته باشید که اگر مدرکتان را از سیستم نظام جدید آموزش و پرورش دریافت کرده اید باید مدرک دیپلم به همراه مدرک پیش دانشگاهی باشد اگر مدرک تحصیلی بالاتر هم دارید که چه بهتر، و در نظرتان باشد مدرک دانشگاهی و رشته تحصیلی شما اهمیتی ندارد.
 2. مدرک زبان انگلیسی که باید  حداقل آیلتس 5.5 یا معادل آن تافل 72 تا 89 و یا PTE 47  باشد و در نظر داشته باشید که با این مدرک زبان می توانید به راحتی پذیرش دریافت کنید ولی فقط تعداد کمی از کورس ها را می توانید انتخاب کنید و اگر می خواهید برای رشته خاصی اقدام به دریافت پذیرش کنید یا که در انتخاب کورس آزادی عمل بیشتری داشته باشید باید حداقل یک مدرک آیلتس 6.5 یا معادل آن تافل بالای 90 و یا PTE 62 داشته باشید.
 3. اخذ پذیرش دانشگاه حداقل یک ترم از دانشگاه های معتبر کشور سوئد، یعنی پذیرش یک کورس را دریافت می کنید و به واسطه آن ویزای تحصیلی 6  ماهه به شما داده می شود و در نظر داشته باشید که شما می توانید پذیرش دوره های لیسانس یا فوق لیسانس هم دریافت کنید ولی توصیه ای که موسسه باتاب همیار به شما دارد این است که شما پذیرش یک ترمه داشته باشید.
 4. ارائه تمکن مالی، که وابسته به تعداد ماه هایی که ویزا دریافت می کنید رقم آن متغییر است.

 

 آیا در روش تحصیلی اجازه کار هم داریم؟

   زمانی که ویزای تحصیلی 6 ماهه دریافت می کنید به شما یک کارت ویزا تعلق می گیرد که شخص دارنده کارت می تواند هفته ای 20 ساعت کار قانونی انجام دهد.

 

آیا در روش تحصیلی امکان تغییر ویزا هم داریم؟

   با داشتن ویزای تحصیلی شما هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید، اما این برای تغییر ویزا کافی نیست و برای این منظور شما باید مجوز کار تمام وقت داشته باشید. برای دریافت مجوز کار فقط کافی است 30 واحد دانشگاهی یا HP (که معادل 18 یا 19 واحد درسی در ایران است) خود را پاس کنید. حالا  می توانید ویزای خود و اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) را از ویزای تحصیلی به اقامت کاری 2 ساله تبدیل کنید.

 

آیا با مهاجرت به روش تحصیلی خانواده یا همراهانمان هم ویزا دریافت می کنند؟

   بله، در زمان درخواست ویزا شما می توانید با ارائه مدارکی مانند عقدنامه و شناسنامه افراد خانواده یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال برای آنان هم ویزا دریافت کنید.

 

آیا در روش تحصیلی پرسونال نامبر هم به ما تعلق می گیرد؟

   در بعضی از موارد بله، برای داشتن پرسونال نامبر شما باید حداقل یک ویزای 13 ماهه داشته باشید یا در ماه سیزدهم ویزای تحصیلی خود باشید یعنی شما با ویزای 6 ماهه یا حتی 12 ماهه هم پرسونال نامبر دریافت نمی کنید، در نظر داشته باشید که شما بدون داشتن پرسونال نامبر هم می توانید در کشور سوئد به راحتی زندگی کنید فقط برخی از خدمات را دریافت نمی کنید.

 

آیا در روش تحصیلی سن و سال یا گپ تحصیلی تاثیر دارد؟

   برای دریافت پذیرش دانشگاه در کشور سوئد افراد از سن 18 سال تا حدوداً 59 سال هم می توانند اقدام کنند، در کشور سوئد گپ تحصیلی و سن و سال  اهمیت خاصی ندارد فقط مهم است که شما بالای 18 سال باشید و در پلنی که ارائه می دهید که تحت عنوان ریزن فور استادی (Reason for study) است باید توضیح داده شود که شما چرا می خواهید با این سن و سال و یا گپ تحصیلی که دارید پذیرش دانشگاهی دریافت کنید و برای تحصیل به کشور سوئد بروید. 

 

در روش تحصیلی چقدر زمان می برد که ما به کشور سوئد برویم؟

   به این دلیل که مسیر شما تحصیلی است باید برنامه خودتان را با ترم های دانشگاهی کشور سوئد هماهنگ کنید یعنی اگر شما بخواهد برای ترم پاییز (اوایل سپتامبر) سال پیش رویتان در کشور سوئد باشید باید بین 23 مهر ماه تا 25 دی ماه ( 15 اکتبر تا 15 ژانویه) سالی که در آن هستید برای دریافت پذیرش دانشگاه اقدام کنید و اگر بخواهید برای ترم بهار که شروع آن در زمستان است (اوایل فوریه) در کشور سوئد باشید باید بین 11 خرداد ماه تا 24 مرداد ماه (اول ماه ژوئن تا 15 آگوست) همان سال اقدام به دریافت پذیرش کنید (لطفا در نظر داشته باشید که این تاریخ ها ممکن است تغییر کنند).

 

موسسه باتاب همیار ویرا در روش تحصیلی چه خدماتی ارائه می دهد؟

 • اخذ پذیرش مناسب
 • پر کردن فرم های درخواست ویزا برای شخص متقاضی و خانواده اش (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • نوشتن ریزن فور استادی (Reason for study) تخصصی
 • کمک به تهیه ی مسکن
 • مشاوره و راهنمایی جهت یافتن شغل
 • کمک به افتتاح حساب بانکی
 • کمک جهت اخذ پرسونال نامبر کشور سوئد
 • کمک به تغییر و تمدید ویزا
 • کمک به پیدا کردن شغل
 • کمک به ادامه تحصیل
 • داشتن ضمانت اشتغال برای شخص کلاینت

 

 

«با ما مطمئن مهاجرت کنید»

 

مطالب بیشتر

مزایای ویزای تحصیلی کشور سوئد

چرا مهاجرت با فولک اشتباه است؟

ویدیو ویزای تحصیلی کشور سوئد

محاسن آیلتس شش و نیم

آیا در مهاجرت تحصیلی لزوما باید درس بخوانیم؟

فرصتی برای کسانی که می خواهند فورا ویزا شوند

ادامه تحصیل در کشور سوئد

ویزای تحصیلی بهترین روش مهاجرت به کشور سوئد

مشکلات روز افزون ویزای فولک و کیور استف

بدون مصاحبه سفارت ویزا شوید!

محدودیت سنی برای تحصیل در کشور سوئد

مقایسه ویزای تحصیلی با جاب سیکر

ویزای جاب آفر کشور سوئد

مهاجرت حقوقدانان به کشور سوئد

مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد

ویزای سرمایه گذاری کشور سوئد

ویزای جاب سیکر کشور سوئد

 

 

 

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2