افتتاح کافی شاپ در کشور سوئد

افتتاح کافی شاپ در کشور سوئد

   هر سوئدی سالانه 7.6 کیلو قهوه مصرف می‌کند و این معادل حدود دو و نیم فنجان در روز است. این آمار آن‌ها را به یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان قهوه در جهان تبدیل کرده است؛ پس اگر قصد راه اندازی کافی‌شاپ در کشور سوئد دارید تبریک می‌گوییم! حتما موفق خواهید شد.

همه چیز با یک پلن خوب شروع می‌‌شود

   طراحی یک استراتژی کسب و کار مناسب و یک طرح تجاری موفقیت‌آمیز، بسیار مهم است. بیزینس پلن و بیزینس آیدی مانند یک راهنمای گام به گام تمام جنبه‌های سرمایه گذاری در کافه شما را پوشش می‌دهد. شخص متقاضی جهت اثبات دلیل مهاجرت و سرمایه گزاری در کشور سوئد باید یک بیزینس پلن هوشمندانه ارائه کند و در آن توضیح دهد که نسبت به بازار کشور سوئد و کسب و کار مربوطه اطلاعات و شناخت کافی دارد و می‌خواهد در این کشور سرمایه گزاری و ثبت شرکت کند.

 

هزینه افتتاح کافی شاپ

   هزینه بازگشایی کافه در سوئد به نوع کافه بستگی دارد. کافه‌های پر طرفداری که دارای فضای نشستن بزرگ هستند به طبع نیازمند کارکنانی نیز هستند و این موارد هزینه‌های بازگشایی را افزایش می‌دهد برخی از کافی شاپ‌های کوچک کار خود را با حدود 50.000 کرون آغاز کرده‌اند. مواردی بر هزینه افتتاح یک کافی شاپ تاثیر می‌گذارند که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

1. مکان

   محل قرارگیری کافی شاپ یکی از مواردی است که تاثیر زیادی بر موفقیت آن دارد. به همین دلیل باید تحلیل کاملی بر روی افراد و منطقه زندگی و کار آن‌ها انجام دهید تا مکان مناسب نزدیک به مشتریان هدف خود بیابید. اگر در ذهن خود طرحی از یک کافه‌ شلوغ و شاد، همراه با نیمکت و میزهای خارج از درب کافه و در فضای باز ساخته‌اید باید مقررات شهرداری را نیز درنظر بگیرید.

۲. تجهیزات

   کافه شما به تجهیزاتی مانند قهوه ساز، صندوق، یخچال، میز و صندلی و ... نیاز دارد و باید آن‌ها را وابسته به اقلام و خوراکی‌هایی که می‌خواهید در منوی خود قرار دهید، انتخاب کنید. مواد اولیه را نیز باید در این لیست بگنجانید و آن‌ها را باید بر اساس سلیقه مشتریان هدفتان انتخاب کنید. در این قسمت بهتر است که با تامین کنندگان ارتباط نزدیک برقرار کنید.

3. کارکنان

   مجموعه کافی شاپ شما هرچقدر بزرگ‌تر باشد، کارکنان بیش‌تری نیز می‌خواهد. حتما تعدادی باریستا، ویتر، آشپز و پیش‌خدمت می‌خواهید تا نیاز مشتری‌ها را تامین کنند و شما باید برای آن‌ها دستمزد بیمه و... درنظر بگیرید.

محصولات با کیفیت

   مهم است که به عنوان یک کسب و کار در حوضه مواد غذایی، همواره محصولی با کیفیت ارائه دهید. در نظر داشته باشید که مصرف کنندگان قوه و چای لذیذ چیزی بیش‌تر از یک فنجان نوشیدنی معمولی می‌خواهند.

   با توجه به خواسته‌های مشتریان اگر بتوانید محصولات متنوع و با کیفیت ارائه دهید در روند رو به رشدی قرار خواهید گرفت.

   بسیاری از علاقمندان به قهوه و نوشیدنی‌های کافه‌ای، از خوردن سایر خوراکی‌های دیگر در کنار نوشیدنی خود لذت می‌برند؛ خوراکی‌هایی مانند کیک، بیسکوییت، پای میوه‌ای، کروسان و که باید تازه و خوش طعم باشند.

   اگر مجموعه‌ای از غذاهای متفاوت و ساده‌ای داشته باشید، فروشتان افزایش پیدا خواهد کرد. این نوع محصولات باعث شلوغی و ازدحام مشتری‌هایی از جمله قشر دانش‌آموز و کارمند می‌شود.

 

 

ایجاد فضایی دوست داشتنی

   امروزه کافه‌ها مکان مناسبی برای دورهمی‌ها، مناسبت‌ها، کار کردن و حتی درس خواندن هستند. اکثر کافه‌های موفق فضای منعطفی برای هر انواع افراد و هر نیازهایشان به وجود آورده‌اند. دکوراسیون، فضایی تمیز، نور کافی از عمده‌ترین مسائلی هستند که باید به آن‌ها توجه کرد. در رابطه با رنگبندی‌ها و خرید وسایل و ... می‌توان بر اساس سلیقه شخصی پیش رفت و یا از کمک طراحی حرفه‌ای استفاده کرد.

دریافت مجوزهای مورد نیاز

   هر نوع کسب و کار مرتبط با صنایع غذایی باید به عنوان تولید کننده و یا فروشنده ثبت شوند و داشتن جواز برای شروع تولید و فروش هر نوع مواد غذایی ضروری است. این جواز نشان دهنده تایید فنی متقاضی از سوی مراجع قانونی است. همچنین شما باید اطلاعات کافی در مورد بهداشت مواد غذایی و قوانین مرتبط با آن را داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید.

   کسب و کار کافه در کشور سوئد در سال‌های اخیر رونق بسیاری گرفته است، اما به یاد داشته باشید که برای به وجود آوردن یک کسب و کار سودآور و موفق به یاری متخصصین مجرب نیاز دارید.

 

   باتاب همیار ویرا همراه شماست تا با ارائه مشاوره و خدمات تخصصی مرتبط با مهاجرت به کشور سوئد شما را همراهی کند.

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2