تاسیس رستوران در کشور سوئد

تاسیس رستوران در کشور سوئد

آیا شما هم به فکر کسب و کار رستوران هستید؟

   صنعت رستوران مصداق یک صنعت رقابتی بزرگ است که موفقیت در آن مستلزم عملکرد خوب و قابل توجهی می‌باشد.

   یکی از مهم‌ترین دلایل راه اندازی رستوران، گرایش مردم به ایجاد یک کسب و کار پرسود است. تاسیس رستوران در مکان‌های جذاب و ایده‌آل و مدنظر قرار دادن موقعیت مکانی در راستای سودآوری هرچه بیشتر، اهمیت دارد.

   هنگام افتتاح رستوران باید نکاتی را در نظر بگیریم:

نوشتن طرح تجاری مناسب

   در اولین قدم باید وقت خود را صرف گردآوری و تظیم یک بیزینس پلن و طرح تجاری برای کسب و کار خود کنید. موارد مهمی را هنگام افتتاح یک رستوران در سوئد باید درنظر بگیرید. بیزینس پلن و بیزینس آیدی مانند یک راهنمای گام به گام تمام جنبه‌های سرمایه گذاری در رستوران شما را پوشش می‌دهد. شخص متقاضی جهت اثبات دلیل مهاجرت و سرمایه گزاری در کشور سوئد باید یک بیزینس پلن هوشمندانه ارائه کند و در آن توضیح دهد که نسبت به بازار کشور سوئد و کسب و کار مربوطه اطلاعات و شناخت کافی دارد و می‌خواهد در این کشور سرمایه گزاری و ثبت شرکت کند.

 

هزینه‌های کسب و کار

   برای ایجاد یک کسب و کار در کشور سوئد شخص متقاضی باید تمکن مالی به مبلغ 20000  یورو برای خود شخص،10000 یورو برای همراه (همسر) و5000 یورو برای هر فرزند ارائه کند. این مبالغ برای تمکن مالی دو سال شخص می‌باشد.

   به طور کل تامین مالی برای این کسب و کار بسیار مهم است. در کسب و کارهایی مانند رستوران همیشه مبالغی در حال گردش هستند و صرف مواردی مانند مواد اولیه، کارکنان، مالیات، تجهیزات و ... می‌شود. علاوه بر این، هزینه ابتدایی تاسیس رستوران بسته به افق دید شما متفاوت خواهد بود.

دریافت مجوزهای موردنیاز

   هر نوع کسب و کار مرتبط با صنایع غذایی باید به عنوان تولید کننده و یا فروشنده ثبت شوند و داشتن جواز برای شروع تولید و فروش هر نوع مواد غذایی ضروری است. این جواز نشان دهنده تایید فنی متقاضی از سوی مراجع قانونی است. همچنین شما باید اطلاعات کافی در مورد بهداشت مواد غذایی و قوانین مرتبط با آن را داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. همچنین برای کسب و کاری مانند رستوران، شما غالبا با شهرداری سر و کار دارید و برای مجوزهایی مانند مجوز نصب تابلو باید از شهرداری گرفته شوند.

مکان قرارگیری رستوران

   در مرحله اجاره محل فیزیکی رستوران باید به این سوالات پاسخ دهید: آیا رستوران به راحتی پیدا می‌شود؟ آیا مشتریان مناسبی اطراف محل رستوران زندگی می‌کنند؟ آیا دسترسی مناسبی به وسایل حمل و نقل عمومی و مترو دارد؟ و ...

   این قبیل سوالات با تحقیقات میدانی و درنظر گرفتن بازار هدف و کسب مشاوره از متخصصین پاسخ داده می‌شود.

منو رستوران

   منو یک رستوران می‌تواند نسبت به مکان قرارگیری آن انتخاب شود. اینکه می‌خواهید چه نوع غذاهایی سرو کنید بستگی به شما دارد. وجود غذاهای سرد و یا زود طبخ در منو برای کارمندان و دانشجویان و دانش‌آموزان، مادران شاغل و اشخاصی که مشکل کمبود وقت دارند انتخابی عالی است.

   گنجاندن غذاهای ملل، سنتی و یا متفاوت می‌تواند رستوران شما را به مقصدی هیجان انگیز برای یک تجربه جدید از غذا تبدیل کند. هر کدام از این موارد را در منوی خود داشته باشید نباید از امکان بسته‌بندی غذاها برای ارسال غافل شوید.

 

 

بازاریابی و تبلیغات

   بازاریابی در هر صنعتی ضروری است. نمی‌توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و بنشینید و منتظر سیل مشتری‌ها باشید! باید کاری کنید تا کسب و کارتان به بهترین شکل دیده شود.

   این کار نیاز به استراتژی مناسب دارد که با توجه به امکانات خود می‌توانید از متخصصین امور تبلیغات کمک بگیرید. در این مرحله، مانند هر کسب و کار دیگری، نباید از شبکه‌های اجتماعی و درگاه‌های اینترنتی غافل شوید.

 

   موسسه باتاب همیار شما را در مسیر راه اندازی کسب و کار در کشور سوئد و انجام پروسه مهاجرت همراهی می‌کند.

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2