کسب و کار بیکری در کشور سوئد

کسب و کار بیکری در کشور سوئد

   بیکری یکی از جذاب‌ترین حرفه‌های دنیا به شمار می‌آید. اگر شغل و حرفه‌ای را انتخاب کنید که به آن عشق می‌ورزید، کار کردن برایتان بسیار شیرین‌تر می‌شود. در واقع پختن کیک، نان، شیرینی و کوکی همه و همه حاصل ترکیب مواد اولیه همراه با علاقه است. این علاوه بر علاقه فردی یک کسب و کار سودآور نیز هست.
   این روزها بیکری، نان پزی جزو خدمات غذایی محبوب بین مردم به شمار می‌روند. این کسب و کار پتانسیل توسعه عظیمی دارد و نانوایی‌ها بخصوص انواع صنعتی آن، روز به روز بیشتر و بزرگ‌تر می‌شوند.
قدم اول – بیزنس پلن
   اولین قدم در راه اندازی هر کسب وکاری تنظیم یک بیزینس پلن هوشمندانه است. این مرحله از کسب و کار بسیار پراهمیت است و افق دید آینده را تعیین می‌کند. در این قدم می‌توانید محصولات قابل ارائه و تجهیزات مورد نیازتان را و همچنین عمده مسائل مالی را مشخص کنید.
قدم دوم-موقعیت مکانی خوب 
   بی‌تردید یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب مکان مناسب نانوایی، در نظر گرفتن محل پارک خودرو و دسترسی راحت برای مشتریان است. بهتر است فاکتورهای متعددی را برای انتخاب موقعیت جغرافیایی مناسب برای افتتاح یک بیکری مدنظر قرار داد. در نظر داشته باشید.
قدم سوم-خوراکی ها  
   کلوچه‌ها، نان‌های فانتزی و کیک‌ها از انواع خوراکی‌های پرطرفدار قابل فروش در بیکری هستند. شما می‌توانید در ابتدا یک منوی آزمایشی ارائه دهید تا ببینید کدام آیتم‌ها بهتر هستند و بهتری است تمرکزتان را بر روی چه محصولاتی قرار دهید. همچنین فراموش نکنید که شما می‌توانید با ارائه خدمات با کیفیت، سریع و جذاب از رقبای بالقوه پیشی بگیرید.
قدم چهارم-هزینه
   زمانی که قصد دارید یک بیکری را راه اندازی کنید هزینه گرفتن ملک، مالیات، تجهیزات، حقوق پرسنل باید در نظر داشته باشید.
   در این شغل که به عنوان یک کارآفرینی ویا سرمایه گذاری حساب می شود باید ابتدا مجوز اقامت بگیرید. برای گرفتن این اقامت نیز باید ثابت کنید قادر به پرداخت مخارج زندگی در سوئد برای دو سال را دارید. به این ترتیب متقاضی برای خودش 20 هزار کرون،10 هزار کرون برای همسر و برای هر کدوم از فرزندان 5 هزار کرون به عنوان تمکن ارائه دهد.
قدم پنجم-مجوزها
   شما باید اطمینان حاصل کنید که مجوزهای لازم را دارید و آشپزخانه شما تمام مقررات بهداشتی و ایمنی تعیین شده در کشور سوئد را رعایت می‌کند.
   قوانینی وجود دارد که همه مشاغل مرتبط با مواد غذایی باید در تمام مراحل تولید و یا واردات، حمل و نقل و فروش از آن‌ها پیروی کنند و شامل همه مشاغل کوچک و بزرگ می‌شود.
   ثبت کردن کسب و کار یک کار حرکت است و تضمین می‌کند که هیچ کس دیگری مجاز به فعالیت با نام تجاری شما نیست.
 Bakers & Confectioners سوئد، سازمان صنعتی صنعت نانوایی در سوئد است که در سال 1900 تاسیس شده و از آن زمان تاکنون برای ترویج و توسعه نانوایی‌ها و شیرینی فروشی‌ها در سوئد تلاش کرده است.
  انجمن ملی نانوایان تعدادی از ماهرترین نانوایان سوئد را گرد هم می‌آورد. جالب توجه است که تیم ملی قنادان سوئد در سال ۲۰۱۶ با هدف توسعه بیشتر مهارت‌های حرفه‌ای خود از طریق این رقابت‌ها، تاسیس شد. 
   از جمله اعضای تیم ملی نانوایان سوئد می‌توان به گابریل اولسون اشاره کرد. گابریل نانوایی با استعداد و علاقمند به نان و شیرینی‌های رول شده است. وی در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برنده جوایز نقره و برنز در مسابقات پخت نان شد.
 
   ماتیاس جوگمارک در نانوایی Lillebrors  در استکهلم کار می‌کند. او در SM Unga Bagare 2021  شرکت کرد و مقام دوم را کسب کرد. ماتیاس و بقیه اعضای تیم ملی نانوایان سوئد، در حال حاضر روی پیشرفت و یادگیری هر چه بیشتر تمرکز دارند.
 
   
   جالب است بدانید که به دلیل پرمخاطب و مهم بودن این حرفه، نشریه صنعتی و تخصصی BRÖD  زیر نظر انجمن ملی نانوایان در سوئد منتشر می‌شود و هر شماره حاوی نکاتی درمورد نحوه راه اندازی کسب و کارهای هوشمند و اطلاعیه‌هایی در رابطه با اتفاقات روز این صنعت می‌باشد.
 
 
   به خاطر داشته باشید که برای افتتاح یک نانوایی و بدل شدن به یک نانوای موفق باید فرد سحرخیزی باشید. اگر برایتان سخت است که صبح ها از رخت خوابتان بیرون بیایید اما می‌خواهید با غذا و یا شیرینی کار کنید، شاید رستوران و یا شکلات فروشی گزینه‌های مناسب‌تری برایتان باشند.
 
 
   تیم باتاب همیار ویرا جهت ارائه مشاوره و خدمات مهاجرتی به کشور سوئد، آماده خدمت رسانی به شما همراهان عزیز می‌باشد.
 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2