معماری در کشور سوئد

معماری در کشور سوئد

   اکثر معماران ساختمان، خانه‌ها را طراحی می‌کنند، اما آموزش معماری پایه و اساس بسیاری از انتخاب‌های شغلی، مانند برنامه‌ریزی شهری، مسائل میراث فرهنگی یا در شرکت‌های املاک و مستغلات را ایجاد می‌کند. در این پست (مقاله) می‌توانید بفهمید که این شغل مناسب شما هست یا خیر.

   در کشور سوئد نیز به دلیل طرح ده ساله نوسازی و شهرسازی شاهد رشد رشته های مهندسی عمراه و معماری هستیم.

 

 

بازار کار معماری در سوئد

   بازار کار به طور مداوم در حال توسعه است و تحصیلات شرایط خوبی را برای کار نه تنها در سوئد بلکه در سطح بین المللی فراهم می‌کند.

   اکثر معماران در شرکت‌های معماری خصوصی یا در شرکت‌های مشاور و املاک کار می‌کنند. همچنین می‌توانند کسب و کار خود را اداره کنند. به عنوان یک معمار، شما همچنین می‌توانید در دفتر مهندسی عمران شهرداری‌ها یا در سازمان‌های دولتی مانند هیئت مدیره شهرستان‌ها، آژانس مسکن سوئد، آژانس حمل و نقل سوئد و آژانس ملی آثار باستانی سوئد استخدام شوید.

   پارامترهای مختلفی بر دستمزد شما تأثیر می‌گذارد. تا حدودی بسته به اینکه در کدام بخش کار می‌کنید (خصوصی، شهرداری یا ایالتی) و نقشی که دارید (معمار کارآموز، معمار اداری، معمار مسئول یا معمار ارشد). بنابراین، متوسط ​​حقوق تقریبا چند سال پس از فارغ التحصیلی می‌تواند بین 33500 کرون تا 54000 کرون در ماه باشد.

آموزش معماری در سوئد

   آموزش معماری در موسسه سلطنتی فناوری در استکهلم، دانشگاه فناوری لوند در لوند، دانشگاه فناوری چالمرز در گوتنبرگ و در دانشکده معماری دانشگاه اومئو در اومئو در دسترس است. بعد از سه سال فرصت دارید تا مدرک کارشناسی بگیرید و بعد از پنج سال، مدرک حرفه‌ای دریافت می‌کنید. دوره‌های معماری از دو دوره عملی و تئوری تشکیل شده است.     دوره‌ها هیچ گرایش متفاوتی ندارند، همه آن‌ها خلاقیت هنری را با فناوری ترکیب می‌کنند. با این حال، محتوا آموزش معماری می‌تواند در دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد.

   اگر به عنوان معمار در اتحادیه اروپا تحصیلات خود را در دوره‌هایی که با دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا برای مدارک حرفه‌ای مطابقت دارند تکمیل کرده باشید نیز می‌توانید وارد بازار کار شوید. دوره‌های معماری‌ای در KTH، LTH، Chalmers و Umeå از این دسته دوره‌ها هستند.

مدارک غیر سوئدی

   اگر می خواهید عضو معماران سوئد شوید، باید حداقل مدرک لیسانس (سه سال تحصیل) در معماری از یک دانشگاه غیر سوئدی که معادل تحصیلات سوئدی است داشته باشید. قبل از درخواست عضویت در معماران سوئد، هرگونه تحصیلات خارجی باید توسط شورای دانشگاه و کالج، UHR ارزیابی شود. اگر UHR ارزیابی کند که تحصیلات شما با تحصیلات معماری سوئدی مطابقت دارد، این شما را واجد شرایط عضویت در جمع معماران سوئد می‌کند.

 

مختصری در مورد حرفه معماری

   چهار گرایش یا حرفه مختلف معماری وجود دارد: معماری ساختمان، معمار برنامه ریزی، معماری منظر و معماری داخلی که شخص معمار در همه این گرایش‌ها وظایف مشترکی از جمله: طرح راه حل برای بهبود ساختمان‌ها، محله‌ها و محیط‌های بیرونی و مناطق شهری برعهده دارد.

    به عنوان معمار، شما برای یک مشتری ساختمان‌هایی از انواع مختلف طراحی می‌کنید. شما نقشه‌ها، پلان‌ها، متون و مدل‌هایی را برای طراحی ساختمان‌ها ترسیم می‌کنید. حرفه معماری به شایستگی‌های یک شخص هم به عنوان طراح و هم به عنوان یک متخصص زیبایی نیاز دارد، زیرا باید به الزامات و خواسته‌های فنی، اقتصادی، زیست محیطی و زیبایی شناختی مشتری توجه شود.

   می‌توانید در مورد دیگر حرفه‌های معماری بیشتر اطلاعات کسب کنید تا مطمئن شوید که از ابتدا مسیر درستی را انتخاب کرده‌اید.

 

   برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی مهاجرتی به کشور سوئد می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2