تقاضا برای شغل در کشور سوئد

تقاضا برای شغل در کشور سوئد

ایمیل کردن رزومه خود به همراه نامه پوششی معمولاً مرحله 1 هنگام درخواست کار در سوئد است.

 

نوشتن رزومه

رزومه یا CV (همچنین به عنوان رزومه شناخته می شود)، خلاصه ای از سوابق حرفه ای شما است. رزومه شما باید یک تا دو صفحه باشد و شامل نمای کلی از تجربه کاری، مطالعات، دستاوردها یا جوایز، مهارت ها و مراجع خاص شما باشد. اطلاعات تماس شما باید همیشه در بالای صفحه اول درج شود.

 

نمونه رزومه ها:

 

مثال CV 1: آشپز

https://cms.sweden.se/app/uploads/2021/08/Chef_example-CV.pdf

مثال CV 2: مهندس

https://cms.sweden.se/app/uploads/2022/02/Engineer_example-CV2.pdf

مثال CV 3: پرستار

https://cms.sweden.se/app/uploads/2021/08/Nurse_example-CV.pdf

 

چه مواردی را در نامه پوششی خود بگنجانید

بیش از یک صفحه طول نمی کشد، نامه پوشش شما (personligt brev) باید توضیح دهد که چرا شما فرد مناسبی برای این موقعیت هستید. به جای اینکه صرفاً شایستگی‌های رزومه خود را فهرست کنید، سعی کنید بین آنچه شرکت در فهرست شغلی درخواست می‌کند و مهارت‌ها و تجربیات خود ارتباط برقرار کنید. این فرصتی است که به کارفرما نشان دهید که چرا بهترین فرد برای این کار هستید.

 

سایر مدارک مورد نیاز؟

برخی از زمینه ها ممکن است به انواع دیگری از اسناد یا نمونه کار مانند نمونه کارها یا گواهینامه نیاز داشته باشند. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی از شما خواسته می شود، می توانید مستقیماً با کارفرما تماس بگیرید تا توضیح بخواهید یا برای مشاوره با اتحادیه مربوطه تماس بگیرید.

 

چگونه برای مصاحبه آماده شویم

اگر به مرحله مصاحبه (intervju) فرآیند استخدام رفته اید، شرکت مدارک شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهد گرفت. کارفرما از قبل شرایط اولیه شما را می داند. در طول مصاحبه، شما این شانس را دارید که اشتیاق خود را برای شغل مورد نظر نشان دهید و به کارفرما این احساس را بدهید که شما به عنوان یک شخص چه کسی هستید. تعجب نکنید اگر برخی از سوالات پرسیده شده مستقیماً مرتبط با کار نیستند - آماده باشید که در مورد خانواده خود و کارهایی که در اوقات فراغت خود انجام می دهید صحبت کنید.

اگر از خارج از کشور برای کار در سوئد درخواست می دهید، اولین مصاحبه شما ممکن است از طریق تلفن یا کنفرانس ویدیویی (به عنوان مثال اسکایپ) انجام شود. اگر از شما دعوت شد که برای مصاحبه به سوئد بیایید، به خاطر داشته باشید که شهروندان برخی کشورها ممکن است نیاز به ویزا داشته باشند. برای جزئیات بیشتر به وب سایت آژانس مهاجرت مراجعه کنید.

در طول مصاحبه، کارفرما باید به شما اطلاع دهد که بقیه مراحل استخدام چگونه خواهد بود. بسته به رشته و نوع موقعیت، ممکن است در چندین مصاحبه شرکت کنید یا یک آزمون را تکمیل کنید.

 

بعد چه اتفاقی می افتد؟

پس از مصاحبه شما، کارفرما با شما تماس می گیرد تا به شما اطلاع دهد که آیا برای این کار انتخاب شده اید یا خیر. هنگامی که یک پیشنهاد شغلی دارید، کشور شهروندی شما مراحل بعدی شما را مشخص می کند. درباره مجوزهای کار بخوانید تا در مورد روند شهروندان کشور خاص خود بدانید.

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2