چگونه در کشور سوئد آرایشگر شویم

چگونه در کشور سوئد آرایشگر شویم

 

چگونه یک آرایشگر واجد شرایط در سوئد شوید:

 

   کار به عنوان آرایشگر مزایای بسیاری دارد، از جمله بازار کار باثبات، فرصت کار در خارج از کشور و سادگی راه اندازی کسب و کار خود. همچنین این شغل از نظر اجتماعی با ارزش و خلاق است که در آن هیچ دو روز یکسان نیست. برای تبدیل شدن به یک آرایشگر ماهر به یک پایه آموزشی قوی برای یادگیری در مورد برش، یک ظاهر طراحی و تئوری رنگ نیاز دارید. در اینجا ما شما را از طریق گزینه های ممکن برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط در سوئد راهنمایی می کنیم.

 

تحصیلات

صرف نظر از اینکه کدام مسیر را برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط انتخاب می کنید، یک آموزش اولیه (سطح 1) و آموزش عملی بعدی (سطح 2) مورد نیاز است. آموزش پایه با یک امتحان جزئی و آموزش عملی با آزمونی به نام gesällprov به پایان می رسد که برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط هر دو باید با موفقیت انجام شود.

 

شما سه گزینه برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط دارید:

آموزش دبیرستان

   دبیرستان های زیادی وجود دارد، چه دولتی و چه خصوصی که برنامه های آرایشگری را ارائه می دهند. آموزش پایه (سطح 1) را در سه سال تکمیل خواهید کرد و تئوری را با آموزش عملی ترکیب خواهید کرد. پس از اتمام موفقیت آمیز امتحان جزئی، می توانید به آموزش عملی (سطح 2) بروید، جایی که باید 2000 ساعت به عنوان آرایشگر در یک سالن کار کنید.

آموزش خصوصی

   اگر ترجیح می دهید آموزش اولیه را در یک مدرسه خصوصی تکمیل کنید، خوب است. با این حال، برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط، باید مطمئن شوید که مدرسه توسط کمیته حرفه ای آرایشگران تایید شده است. پس از اتمام موفقیت آمیز آموزش پایه (سطح 1) می توانید به آموزش عملی (سطح 2) در سالن یا دانشگاه علمی کاربردی ادامه دهید.

موقعیت کارآموز

   آخرین گزینه برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط این است که پای خود را در سالن بگذارید و به عنوان کارآموز کار کنید. سپس یک سرپرست خواهید داشت که در حین کار به عنوان کارمند در سالن به شما آموزش می دهد. پس از 2000 ساعت کار می توانید در آزمون جزئی شرکت کنید و پس از 2000 ساعت دیگر در آزمون کارفرما.

 

مدرک کارشناسی ارشد

   برای کسانی که می خواهند پس از چند سال کار به عنوان آرایشگر مهارت های خود را بیشتر توسعه دهند، فرصتی برای شرکت در برنامه کارشناسی ارشد (Mästarutbildningen) وجود دارد. برای قبولی، لازم است که آزمون کاوشگر را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید و حداقل 10000 ساعت به عنوان آرایشگر پس از آموزش اولیه کار کرده باشید. پس از اتمام دوره آموزشی، می توانید برای مدرک کارشناسی ارشد (Mästarbrev) اقدام کنید.

 

   ما امیدواریم که این گزینه‌های ممکن شما را برای تبدیل شدن به یک آرایشگر واجد شرایط در سوئد روشن کرده باشد و برای شما آرزوی موفقیت داریم!

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2