اخذ مجوز کار در کشور سوئد

اخذ مجوز کار در کشور سوئد

اخذ مجوز کار

بررسی کنید که بر اساس شهروندی شما در هنگام مهاجرت به سوئد چه قوانینی برای شما اعمال می شود.

 

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا

 

گذرنامه / شناسنامه مورد نیاز است

سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا است. به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، شما حق دارید بدون مجوز در سوئد کار کنید. شما همچنین حق دارید برای جستجوی کار به سوئد بیایید. تا زمانی که شما حق اقامت در سوئد را دارید، خانواده شما حق دارند در سوئد به شما ملحق شوند.

هنگام ورود به سوئد، شما و هر یک از اعضای خانواده همراه باید پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی ملی داشته باشید که تابعیت شما را نشان دهد.

 

خانواده خارج از اتحادیه اروپا؟

اگر همسر/همسر/همسر با قانون مشترک/شریک ثبت نام شده/فرزندان وابسته/والدین وابسته شما شهروند اتحادیه اروپا نیستند، باید برای کارت اقامت درخواست دهند، اما این کار را می توان پس از نقل مکان به سوئد و همزمان با ثبت حق خود انجام داد. محل سکونت

اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا؟

اگر حداقل پنج سال در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا با مجوز اقامت زندگی کرده اید، واجد شرایط اقامت طولانی مدت هستید و می توانید در آن کشور برای یک مجوز اقامت ویژه اتحادیه اروپا درخواست دهید. این امر مهاجرت به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مانند سوئد را آسان تر می کند.

 

اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا

 

مرحله اول: مجوز کار

به طور کلی، شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای اجازه کار برای کار در سوئد درخواست دهند.

چند استثنا در قاعده وجود دارد. استرالیا، کانادا، هنگ کنگ، ژاپن، نیوزلند و کره جنوبی در سنین 18 تا 30 سال نیز می توانند برای ویزای تعطیلات کاری تا یک سال درخواست دهند. (لطفاً پیوند را برای اصلاحات کوتاه مدت در این فهرست کشورها بررسی کنید.)

برای استخدامی که کمتر از سه ماه به طول می انجامد، شهروندان برخی کشورها باید هم مجوز کار و هم ویزا داشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که کارمندان در زمینه های خاص ممکن است از مقررات مجوز کار مستثنی شوند.

 

 

شرایط لازم برای مجوز کار

برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار، باید یک پیشنهاد رسمی استخدام از یک کارفرمای سوئدی دریافت کرده باشید. سپس تعدادی دیگر از الزامات مجوز کار وجود دارد، از جمله اینکه کار ارائه شده باید:

  • حداقل ده روز در اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا تبلیغ شده است
  • شرایط کاری را ارائه دهید که مطابق با قراردادهای دسته جمعی سوئد یا شرایطی است که در شغل یا صنعت مرسوم است.
  • حداقل حقوق ماهانه 13000 کرون قبل از کسر مالیات پرداخت کنید.

همچنین باید پاسپورت معتبر در کشور خود داشته باشید.

 

مجوز برای اعضای خانواده

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که واجد شرایط دریافت مجوز کار هستید، همسر / همسر / شریک زندگی مشترک و فرزندان زیر 21 سال (و همچنین کودکان 21 ساله یا بزرگتر که از نظر مالی به شما وابسته هستند) این حق را دارند. برای پیوستن به شما در سوئد. آنها باید برای اجازه اقامت، چه به عنوان بخشی از درخواست شما یا به طور جداگانه، درخواست دهند.

 

فرآیند درخواست

به طور کلی، شما باید قبل از ورود به سوئد برای مجوز خود اقدام کنید، اگرچه در برخی موارد ممکن است بتوانید از داخل سوئد درخواست دهید اگر قبلاً به طور قانونی در این کشور زندگی می کنید.

  • دریافت پیشنهاد استخدام (pdf) – که باید توسط اتحادیه صنفی مربوطه تایید شده باشد (pdf).
  • درخواست خود را جمع آوری و ارسال کنید - چه به صورت آنلاین یا از طریق یک درخواست کاغذی که به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری سوئد ارسال شده است. درخواست تکمیل شده شما باید شامل موارد زیر باشد:

- فرم درخواست تکمیل شده

– کپی صفحات گذرنامه شما که اطلاعات شخصی، مدت اعتبار و اینکه آیا شما اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبدا خود را دارید (مانند سایر ویزاها یا مجوزهای اقامت) را نشان می دهد.

– پیشنهاد استخدام شما و بیانیه اتحادیه کارگری

- هزینه درخواست

  • آژانس مهاجرت درخواست شما را بررسی می کند و تصمیم خود را به شما اطلاع می دهد، زمان های انتظار فعلی را ببینید.
  • اطلاعات مربوط به ویزا و کارت اجازه اقامت را ارسال کنید.

 

تمدید مجوز کار

اگر می خواهید پس از پایان مجوز فعلی خود به کار ادامه دهید، باید برای تمدید درخواست دهید. اگر قبل از انقضای مجوز فعلی خود درخواست دهید، حق دارید در حالی که منتظر تصمیم هستید به کار خود ادامه دهید.

 

اتباع کشورهای شمال اروپا

شهروندان یک کشور شمال اروپا حق دارند آزادانه در سوئد بدون ثبت نام در اداره مهاجرت کار و زندگی کنند. با این حال، برای به دست آوردن شماره هویت شخصی سوئدی، باید در اداره مالیات سوئد ثبت نام کنید.

 

اتباع سوئیس

شهروندان سوئیسی برای کار در سوئد بیش از سه ماه به اجازه اقامت نیاز دارند. شما پس از ورود به سوئد برای اجازه اقامت خود (pdf) اقدام می کنید و به محض ورود به این کشور می توانید شروع به کار کنید. هنگام ورود به سوئد، باید پاسپورت معتبر داشته باشید. خانواده شما ممکن است به شما بپیوندند.

 

دانش آموزان بین المللی

دانشجویان بین المللی با مجوز اقامت در سوئد مجاز به کار در کنار تحصیل هستند. اگر می خواهند پس از اتمام تحصیل در سوئد بمانند و کار کنند، به مجوز کار نیاز دارند.

 

 

 

 

 

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2