پیدا کردن شغل در کشور سوئد

پیدا کردن شغل در کشور سوئد

پیدا کردن شغل در کشور سوئد

به دنبال کار در سوئد هستید؟ در اینجا نقاط شروع شما هستند.

 

لیست های شغلی

خدمات اشتغال عمومی سوئد (Arbetsförmedlingen) به افرادی که به دنبال کار هستند، حمایت می کند. اطلاعات، مشاوره و پشتیبانی ارائه می دهد. سپس بسیاری از سایت‌های شغلی خصوصی وجود دارند که معمولاً برای یافتن شغل در سوئد استفاده می‌شوند. این وب‌سایت‌ها معمولاً شامل فهرست‌های شغلی (اغلب به زبان سوئدی) و عملکردهایی هستند که می‌توانید رزومه خود را در آنها آپلود کنید.

 

EURES - شبکه مشاغل اروپا

یکی دیگر از نقاط شروع خوب برای جویندگان کار، پورتال EURES است، مجموعه ای از فهرست های مشاغل دولتی و خصوصی از کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس. این پورتال توسط سازمان کار اروپا برای تشویق تحرک نیروی کار و تسهیل حرکت آزاد کارگران اداره می شود. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس می توانند در هنگام جستجوی کار در سوئد به مشاور EURES برای کمک مراجعه کنند. همچنین می‌توانید از برنامه «اولین شغل شما در EURES» استفاده کنید، که هنگام مهاجرت به کشور دیگری برای کار، پشتیبانی مالی ارائه می‌کند.

شما می توانید با مشاور EURES در هر سازمانی که بخشی از شبکه EURES است در تماس باشید - لطفاً به این لیست از اعضای EURES در سوئد مراجعه کنید. از طریق پورتال EURES می توانید یک مشاور EURES در کشور خود بیابید و با مشاوران EURES متخصص در کار در سوئد به صورت آنلاین چت کنید یا ایمیل بزنید.

 

لیست کمبود نیروی کار

آژانس مهاجرت به همراه اداره کار عمومی به طور منظم فهرستی از مشاغلی را که در سوئد تقاضای زیادی دارند، فهرست کمبود نیروی کار (pdf فقط به زبان سوئدی) تهیه می کنند. آن را بررسی کنید – زیرا اگر شغلی در یک شغل با تقاضای بالا به شما پیشنهاد می شود (یعنی یکی در این لیست)، به جای اینکه مجبور باشید برای درخواست به کشور خود بازگردید، می توانید برای مجوز کار از سوئد درخواست دهید. (متاسفانه، لیست فقط به زبان سوئدی موجود است، بنابراین ممکن است لازم باشد پیوند بالا را در یک ابزار ترجمه وب قرار دهید.)

 

تماس مستقیم با یک شرکت

اگر علاقه مند به کار در یک شرکت خاص هستید، ممکن است ایده خوبی باشد که مستقیماً برای کار با آنها درخواست دهید. بسیاری از شرکت ها اطلاعاتی در مورد موقعیت های موجود در وب سایت های خود قرار می دهند. اگر اطلاعات شغلی را در وب سایت یک شرکت پیدا نکردید، می توانید مستقیماً با آنها تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانند درخواست باز را بپذیرند یا خیر.

 

تجربه کاری / کارآموزی و مسیرهای سریع

راه دیگر برای ورود به نیروی کار سوئد، شرکت در تجربه کاری / کارآموزی در محل کار است. این به شما تجربه حرفه ای، گرایش حرفه ای یا تجربه ای در زندگی کاری می دهد، که می تواند در زمان درخواست برای یک شغل مناسب در آینده، یک شروع عالی به شما بدهد.

Korta vägen ("میانبر" - پیوند به Folkuniversitetet، یکی از انجمن های آموزشی درگیر) یک برنامه سراسری است که به دانشگاهیان خارجی مسیر سریعی را برای ورود به بازار کار سوئد ارائه می دهد. این توسط سرویس استخدام دولتی سوئد ترتیب داده شده است.

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2