مهاجرت به کشور سوئد

مهاجرت به کشور سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به کشور سوئد فقط با مهاجرت تحصيلي ميسر است بقيه راهها بیهوده است.

يعني با پذيرش دكتري با فاند گرفتن و يا ويزاي ازدواج صوري يا واقعي، يا درخواست ويزاي از ايران مستقيم با سرمايه گذاري يا ثبت شركت مستقيم از ايران يا ويزا گرفتن با جاب آفر كاري و پيدا كردن كارفرما مستقيم از ايران و يا آمدن با قاچاقبر براي پناهندگي يا بدتر از همه اينها با ويزاي كادر درمان از طريق پذيرش ده ماهه موسسه فولك يا موسسه كيوراستف كه اجازه كار و تمديد ندارند به نتيجه نمي رسد و كار عبثي است. اينكه شخصی در فاميل شما در تاريخی چنين كرد دلیل بر اين نیست كه شما هم بتوانی با همين مسير اقدام کنید.

حالا اگر مي خواهید بفهميد چرا يا در مورد هر كدام از اين راههاي متفرقه بحثی دارید باید کانال تلگرام و اینستاگرام مارا به طور کامل مطالعه نمایید (درصورت نرسیدن به نتیجه با ما تماس بگیرید).

تنها راه حل معقول و ممكن و بدون ريسك استفاده از مسير پذيرش تحصيلي دانشگاهي هست.

جزییات مهاجرت به سوئد

براي اين كار بايد حداقل مدرک ديپلم داشته باشيد (اگر سيستم نظام جديد بوده ايد مدرک ديپلم به همراه پيش دانشگاهي بايد داشته باشيد. حالا مدارك بالاتر هم اگر داريد كه چه بهتر است و مهم نيست چه مدركي داريد) و سپس سعي مي كنيد حداقل آيلتس پنج و نيم كه آكادميك باشد را بگيريد. در صورتی که آيلتس شش و نيم گرفتيد بسیار بهتر است (همچنان میتوانید معادل هایش را بگیرید مانند پی تی ای، تافل، ليسانس زبان انگليسي و يا تحصيلات قبلي دربرخي كشورها كه جاي آيلتس پذیرفته میشوند.

اينكه ميگوییم راه مهاجرت به کشور سوئد فقط با روش پذيرش دانشگاهي است نه اينكه برای ادامه تحصیل باشد! بلكه حتي اگر 60 ساله هم باشید راه همین است، از اين مسير مي آييم كه از یک جا به بعد تغییر مسیر دهیم تا به اقامت دائم سوئد برسيم، چون سوئد دراين خصوص قوانين آسان تری نسبت به ساير كشورها دارد و از نظر سن و سال هم حساس نيست و در ضمن با يك پذيرش تحصيلي به كل اعضاي خانواده‌تان ويزا ميدهد

برای اینکه کلیه افراد خانواده با هم مهاجرت کنند، امكان آمدن به کشور سوئد دوبار در سال امکان پذیر است. ورودی اول: یکم شهریور و ورودی دوم: یکم بهمن.

براي آنكه بتوانید شهريور سال بعد به کشور سوئد بروید لازم است که  آيلتس را تا 12 بهمن امسال بگیرید و در غیر این صورت به ترم بعد موکول میشود يعني بهمن سال بعد. براي آنكه بهمن سال بعد بتوانید به کشور سوئد بروید بايد تا 12 شهريور مدرک آیلتس خود را بگیرید (پس دقت كنید شهريور و بهمن جایشان با هم عوض ميشود. اگر بخواهید شهريور سوئد باشید بايد بهمن سال قبل مدرک آيلتس را تهیه کنید و اگر بخواهید بهمن در کشور سوئد باشيد بايد تا شهريور همان سال مدرک آيلتس را بگیرید (يك استثنا اينجا وجود دارد و آن هم دانشگاه شهر يونشوپينگ است كه كورس زبان انگليسي دارد كه زمانبندي اش كمي بهتراست و حتي تا12 ارديبهشت وقت براي آن كه شهريور در کشور سوئد باشید)).

از قضیه مدرك زبان كه بگذریم داستان هزینه‌ ها است که شما باید حتما هزینه یك ترم دانشگاه را براي ويزا شدن پرداخت كنيد كه حدود 5500 یورو می باشد ( 15 درصد بالا يا پايين بسته به برخي رشته ها و البته واحد پول سوئد كرون است که معادل یکدهم یورو می باشد). در ضمن دقت كنید چه پذيرش یک كورس دانشگاهی یك ترمه زبان انگلیسی، یا یک ترمه و دو ترمه زبان سوئدی یا لسانس سه ساله و یا فوق ليسانس يكساله یا دو ساله بگیرید لازم نيست در زمان ويزا شدن، بیشتر از شهريه ترم اول را پرداخت كنيد.

هزینه ی ترم بعد را در صورتي كه قصد ادامه تحصیل داشتید در پايان ترم اول باید پرداخت کنید، در ضمن حواستان باشد برای پذیرش همه رشته ها در سوئد باید مدرک آیلتس 5/6 داشته باشید (مدرک آیلتس 5/5 استثنا برای کورس یک ترمه زبان انگلیسی است).

زمان پرداخت شهریه دانشگاهي معمولا سه چهار ماه قبل از مهاجرت به کشور سوئد است، همان موقع که جواب پذیرشتان آمد.

چگونه شهریه دانشگاه سوئد را پرداخت کنید؟

از طریق صرافی معتبر یا فامیل و دوستان در خارج از کشور، یک جا هزینه آن ترم را واریز میکنید، پس از آن میتوانید درخواست تشکیل پرونده اداره مهاجرت برای خود و همراهانتان بدهید (همراهان یعنی خودتان و همسرتان و فرزندان زیر 18 سال زیرا فرزندان بالای 18 سال خود خانواده جدا محسوب میشوند).

در این مرحله بايد تمکن مالی برای زندگی در این مدت را براي خود و همراهانتان به اداره مهاجرت نشان دهید. اين پول را به صورت ارزي يا ريالي در بانك بايد داشته باشيد، خانه، املاك، بورس، طلا و ارز ديجيتال پذیرفته نیست و باید به صورت حساب نقدي به نام خود شخص باشد.

پس باید برای زمان ویزا گرفتن یعنی4 ماه قبل از آمدن به کشور سوئد، این پول را نشان بدهید در واقع این پول بلوکه نمیشود اما بهتر است تا زمان ویزا شدن در حسابتان بماند که نهایتا دو ماه و نیم تا ویزا شدن زمان لازم است و بعد از آن میتوانید پول را برداشت کنید (تمکن مالی).

مبلغ ویزای سوئد چقدر است؟

بستگی به مدت زمان ویزای شما دارد. ویزای یک ترمه (شش ماهه)، ویزای دوترمه (دوازده یا سیزده ماهه برای لیسانس یا فوق لیسانس).

برای خودتان 850 یورو ، برای همسرتان 350 یورو و به ازای هر فرزند 210 یورو برای هر ماه نیاز است به عنوان تمکن مالی نشان دهید.

حال این مبلغ را جمع بزنید و در تعداد ماه ها ضرب کنید، چنین مبلغی به ریال یا ارز، باید در حساب شما موجود باشد (در واقع همان مبلغ خرج زندگی در سوئد است که شامل تمام هزینه ها که اعم از مسکن، خوراک، پوشاک و ... است).

در کشور سوئد مدرسه و درمان برای بچه های زیر 18 سال رایگان است.

اينكه چطور پذيرش بشوید، چه رشته اي پذيرش بشوید، چطور ويزا سوئد بشوید، چطور فرم مهاجرت سوئد پركنید و چطور وقت سفارت بگيريد و غیره. كانال تلگرام مخصوص كلاينتها در موقعي كه سفارش كار را شروع كردیم به طور خصوصي و ويژه به هر كس ارائه ميشود.

بعد از اینکه به سوئد آمدید و حداقل یک ترم (که معادل 30واحد است) را پاس کردید دو راه دارید یا شهریه ترم بعد را پرداخت کنید و یا یک رشته تحصیلی دیگر که رایگان باشد را ادامه دهید و یا در همان بازه زمانی شش ماه اول باتوجه به اینکه از ایران شروع به فراگیری زبان سوئدی کردید و روی حرفه خاصی كه بازار كار سوئد به آن بيشتر نياز دارد تمركز كرديد استخدام جایی میشوید كه بر آن اساس مي توانيد ویزایتان را به مدت دو سال بر اساس ویزای کاری تمدید کنید (هر کاری که بشود فرقی نمیکند چون حداقل حقوق را میتوان گرفت و ویزایتان را به ویزای کاری تغییر داده اید و چون كارت اقامت دانشجويي داريد و اجازه كار هم در آن هست پس از آن لحظه اي كه 30 واحد را پاس كرديد مي توانيد كار پيدا كنيد و درس را ادامه ندهيد و نياز نيست از كشور برای تمدید ویزا خارج شوید ولی اگر ویزای دیگری بود باید به وطن بازمیگشتید و دوباره اقدام میکردید) و در مجموع اگر 4 سال کار کنید به اقامت سوئد میرسید.

اگر هم در همان 6 ماه يا 12 ماه اول نتوانستيد استخدام بشوید و يا دانشگاه هاي رايگان هم برای تمدید ویزای تحصیلی نتوانستید پذیرش بگیرید میتوانید با ایجاد کار مستقل شرکت خود را ثبت کنید که قانونا برای ثبت شرکت نیازی به هزینه کردن نیست و کاملا رایگان میباشد.

اگر بخواهید شركتتان در هر نوع بيزنسي فعال باشد مثلا يک ون اغذيه فروشي يا يک رستوران و يا يك صندلي در آرايشگاه و ... مي توانيد ویزای سوئدتان را به مدت دو سال تمدید کنید، اما چون استخدام جایی نیستید اینها مطمئن نيستند که شما میتوانید در دو سال آينده از پس هزینه های زندگیتان در سوئد بر بیایید، پس از شما میخواهند حساب بانکی به عنوان تمکن مالی در سوئد به مدت دو سال نشان بدهید که معادل 20 هزار يورو براي خودتان، 10 هزار يورو برای همسرتان و به ازاي هر فرزند 5 هزار يورو، اين هزينه در حساب بانكيتان هست و در واقع خرج زندگي شماست، مهم نيست که با اين شركت در دو سال اول درآمد داريد يا خیر، آنها انتظاري از شما ندارند چون مي گويند تازه بيزنس زده است اما در تمديد دو سال بعدي ديگر بايد در آمدتان حداقل كفاف مخارج زندگي تان را بدهد در آن صورت ديگر مي توان اميدوار به گرفتن پاسپورت سوئدی باشید.

 

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 22299402-021

 

مهاجرت به سوئد مهاجرت به کشور سوئد مهاجرت به کشور سوئد در سال 2022 مهاجرت به سوئد در سال 2022 دریافت ویزای سوئد دریافت ویزای کشور سوئد
دریافت ویزای سوئد 2022 دریافت ویزای کشور سوئد 2022 ویزای 2022 سوئد ویزای 2022 کشور سوئد اقامت سوئد اقامت کشور سوئد
اقامت سوئد 2022 اقامت کشور سوئد 2022 تحصیل در سوئد تحصیل در کشور سوئد تحصیل در سوئد 2022 تحصیل در کشور سوئد 2022

 

 

 

 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2