درباره طبیعت سوئد - بخش اول

درباره طبیعت سوئد - بخش اول

درباره طبیعت سوئد - بخش اول

جاذبه های طبیعی کشور سوئد:
 شمال کشور سوئد عموما غیر قابل سکونت است و پر از رودخانه، قله های بلند آلپ و جلگه ها است. ولی در جنوب این کشور متفاوت است. شهرها، ییلاق ها و سواحل بیکران کشور سوئد در جنوب قرارگرفته اند. در شرق کشور، شهر استکهلم با آن مجمع الجزایر شگفت انگیزش است و در غرب هم خطوط ساحلی سنگی، جزیره ها و دریاچه های بزرگی قرارگرفته اند.
تماشای شفق های قطبی در ماه های نوامبر، آپریل در پارک آبیسکو است.
پارک ملی سارک است. سارک حدود 2000 مترمربع مساحت و در ارتفاعات آلپ قرار دارد. دره و رودخانه های مختلفی در این منطقه قرار گرفته اند.
در جنوب سوئد حتما باید از پارک ملی استنشوود دیدن کرد. تپه ای در این پارک قرار دارد که حدود 100 متر ارتفاع دارد. بنابراین محوطه این پارک که در جنوب سوئد قرار گرفته، برای پیاده روی و لذت بردن از منظره دریای باتلیک و ساحل عالی آن است.
در غرب کشور سوئد شاید بهترین قسمت آن برای طبیعت غذاهای دریایی حلزون، خرچنگ، صدف، میگوهای زیبایشان مشهور شده اند. در غرب سوئد و در استان داسلند می توانید از دریاچه ی عظیم وانرن دیدن کنید که بزرگترین دریاچه در اروپا است. در این منطقه می توانید تجربیات ماجراجویی در دل طبیعت داشته باشید، مانند زیپ لاین، کوه پیمایی، قایق سواری در رودخانه، دوچرخه سواری در کوهستان، مسیرهای اسب سواری و اردو زدن در کوه وجنگل.
در واقع هیچ بخشی از سوئد به اندازه داسلند دریاچه و راه های آبی ندارد.
در غرب کشور سوئد از سواحل بوهوسلند بسیار زیباست. در امتداد همین سواحل تعداد 8000 جزیره وجود دارد. چندین روستا در این خطوط ساحلی قرار گرفته اند که برای آفتاب گرفتن، لذت بردن از ساحل خلوت و حتی ماهیگیری عالی است.

شرق سوئد:
 در شرق کشور سوئد مجمع الجزایر است و استکهلم که در نوع خود خاص است. اکثر مردم فکر میکنند سوئد خیلی سرد می باشد و وقتی اسم این کشور را می شنوند آب وهوایی زمستانی در ذهن آن ها تداعی می شود. اما به خاطر جریان های گلف استریم، آب و هوای این کشور از آنچه تصور می کنید خیلی ملایم تر می تواند باشد.این کشور چهار فصل است و بهار، تابستان، پاییز و زمستان دراد. بهار از ماه مارس شروع می شود و تا آپریل ادامه دارد، تابستان از ماه ژوئن تا ماه آگوست، پاییز از ماه سپتامبر تا اکتبر و زمستان از ماه نوامبر تا ماه فوریه ادامه دارد. البته در سرزمینی به وسعت کشور سوئد این فصل ها بسته به نقطه ای که در آن زندگی میکنید می توانند خیلی متفاوت باشند.

از نظر آب و هوایی کشور سوئد را می توان به سه بخش تقسیم کرد:

بخش اول درباره طبیعت سوئد:
 گوتالند در جنوب است که شهرهایی مثل گوتبورگ در آن قرار دارند. زمستان ها در این بخش کوتاه و ملایم تر هستند و در تابستان ها دما در طول روز بین 15ـ 25 درجه است. هوا در این قسمت تقریبا شرجی است که باعث می شود. روزهای گرم، گرمتر از حالت عادی و روزهای سرد، سردتر از حالت عادی حس شوند. همچنین، در زمستان به ندرت در این بخش برف می بارد.

بخش دوم درباره طبیعت سوئد :
 اسوالند است که در میانه سوئد قرار میگیرد. این بخش از استکهلم از غرب را شامل می شود و تا نروژ در غرب امتداد می یابد. آب و هوای این بخش کمی خنک تر از بخش گاتالند است. متوسط دما در زمستان ها چند درجه زیر صفر است و بارش برف در این منطقه متداول است.

بخش سوم درباره طبیعت سوئد :
 نورلند نام دارد که ساکنین خیلی کمی دارد. ولی خیلی ها به اشتباه گمان می کنند که آب و هوای کل کشور سوئد شبیه به آب و هوای این بخش از این کشور است. زمستان ها در این بخش طولانی، سرد و خشک هستند و دمای زیر صفر برای چندین ماه به طول می انجامد. تابستان ها در این بخش کوتاه هستند، اما دمای آن معمولا بالای 15 درجه است.


 

نام موسسه: باتاب همیار ویرا
شماره ثبت: 48430 شناسه ملی: 14008707918
شماره تماس: 22299402-021
پیج اینستاگرام: mohajerat_batab_hamyar
آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی(مژده)، نبش احمدی زمانی غربی، پلاک 2